Ubodzy są bogaczami przyszłego życia.
św. Augustyn

KALENDARIUM

26 kwietnia, 3 Niedziela Wielkanocna
XII Tydzień Biblijny (26 IV-2 V) i IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego (26 IV).

XIV Niedziela modlitw za kierowców i innych użytkowników dróg.

1/2 maja, I piątek i I sobota miesiąca
Komunia św. dla chorych
przy zachowaniu środków bezpieczeństwa. Obiektywna niemożność przyjęcia Sakramentu Pokuty i Eucharystii nie przerywa praktyk: 9 pierwszych piątków miesiąca oraz 5 pierwszych sobót miesiąca.

Modlitewnym czuwanie w Gietrzwałdzie. Druga boleść Matki Bożej „Ucieczka do Egiptu” - w intencji o nawrócenie i miłosierdzie dla jawnych grzeszników, wrogów Kościoła i naszej Ojczyzny.

3 maja, 4 Niedziela Wielkanocna
Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie Tygodnia modlitw o powołania.
Zwykle był to czas szczególnej akcji powołaniowej i obecności wspólnoty kleryckiej w parafiach. W związku z trwającą epidemią nasze działania powołaniowe muszą mieć w tym roku inny charakter.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań wraz młodymi ludźmi podczas kolejnego spotkania SOS (Seminaryjnej Odnowy Serc), które odbędzie się 08 maja o godz. 20.00 w Seminarium i będzie transmitowane drogą internetową. Jako Wspólnota Seminaryjna trwamy na modlitwie w intencji powołań oraz naszych Dobroczyńców i Przyjaciół. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość , modlitwę i różne inicjatywy powołaniowe w poszczególnych parafiach i wspólnotach.