Słowo na dziś:

Nie szukajcie ozdoby w szatach i kosztownościach, lecz w życiu obyczajnym.
Św. Cyprian

Aktualności Parafia Szymany

aktualności

Kalendarium adwent

Informator Wydziału Duszpasterskiego

29.11.2020

KALENDARIUM

 

29 listopada, I Niedziela Adwentu
Rozpoczęcie Adwentu i nowego roku duszpasterskiego.

Przypominam, iż na tę okoliczność ks. Abp Józef Górzyński Metropolita Warmiński wystosował list pasterski, który należy odczytać w niedzielę na wszystkich Mszach św. List został przesłany tydzień temu.
Jest on również do pobrania na stronie internetowej Archidiecezji Warmińskiej w zakładce: Parafia, Do pobrania https://archwarmia.pl/parafie-dokumenty/dokumenty-do-pobrania/ (na dole strony).

Przesyłam także załączniku Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski na Czas Adwentu do duszpasterskiego wykorzystania. Proszę go umieścić razem z listem ks. Abpa Józefa (po odczytaniu w niedzielę) na stronie internetowej parafii.

30 listopada, poniedziałek

Uroczystość Świętego Andrzeja – Głównego Patrona Archidiecezji Warmińskiej.

Msza św. z wręczeniem medali „Prodesse auso” o godz. 12.oo w katedrze olsztyńskiej.

 

1-8 grudnia,

Pięćdziesiąte szóste Jerycho Różańcowe i dziewiąte w ramach Nowenny od kwietnia do grudnia 2020 r. ofiarowane w intencji o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Pasterzy naszego Kościoła, dla Kapłanów, o świętość życia dla Duchowieństwa, o nowe powołania do kapłaństwa, życia zakonnego i misyjnego. Propozycja ogłoszenia i program w załączniku.

5 grudnia, sobota, Gietrzwałd

Modlitwy i rozważania siedmiu boleści Matki Bożej Bolesnej w Gietrzwałdzie o czystość serc Duchowieństwa, osób życia konsekrowanego, małżeństw, dzieci i młodzieży. Propozycja ogłoszenia i program w załączniku.

6 grudnia, II Niedziela Adwentu
XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
Okolicznościowe plakaty (i inne materiały) zostały przekazane przez księży dziekanów; w załączniku przesyłam do duszpasterskiego wykorzystania Apel Przewodniczącego Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie ks. bpa Antoniego P. Dydycza oraz komunikat ks. Leszka Kryża TChr – dyrektora biura Zespołu.

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com