Słowo na dziś:

Każda prawdziwa miłość musi mieć swój Wielki Piątek.
kard. Stefan Wyszyński

Aktualności Parafia Szymany

aktualności

Gość w naszej parafii!

Afryka to piękny, ale niebezpieczny kraj

– mówił podczas spotkania ze starszymi klasami szkoły podstawowej i gimnazjum misjonarz Tomasz Rosa. – Warto jechać tam chociaż raz w życiu – dodaje.

W połowie października naszą szkołę a 2 listopada naszą parafię odwiedził nietypowy gość – ksiądz Tomasz Rosa, misjonarz z Tanzanii. Ks. Tomasz Rosa pochodzi z Kętrzyna gdzie chodził do szkoły. W roku 2005 zakończył studia na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. I po zakończonych studiach i formacji w Wyższym Seminarium Duchownym „Hosianum” Metropolii Warmińskiej przyjął świecenia kapłańskie. Po święceniach kapłańskich, ks. Tomasz Rosa pracował jako wikariusz w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynku. W 2008 roku rozpoczął przygotowania do wyjazdu na misje jako kapłan współstowarzyszony ze Stowarzyszeniem Misji Afrykańskich (SMA). W roku 2009 ukończył naukę języka angielskiego w Manchester Academy of English (UK) i wyjechał do Tanzanii we wschodniej Afryce. Pracował wśród plemienia Masajów i plemienia Wasukuma. Obecnie będzie pracował na jednej z wysp na jeziorze Wiktoria.
W czasie spotkania opowiadał o codziennym życiu mieszkańców Afryki, zwyczajach, jakie tam panują i tym, czym zajmują się misjonarze. – Tanzańczykom najbardziej doskwiera bieda i brak wody. Problemem jest też utrudniony dostęp do edukacji i służby zdrowia. W czasie homilii nawiązał do zwyczajów dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego jakie panują wśród plemion gdzie pracował.

Ofiary zebrane podczas wszystkich mszy w tym dniu zostały przekazane na potrzeby misji.

 

Ks. Jacek

Zobacz więcej zdjęć w foto galerii: spotkanie z misjonarzem

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com