DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 marca 2022

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.
  2. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.
  3. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej świątyni Msza Święta o godz. 16.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.
  4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 17.30. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 10.00.
  5. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. Szczegółowy plan rekolekcji w naszym dekanacie: 20-23.03 – WNMP w Szczytnie; 25-26.03- nasza parafia; 27-30.03 – Br. Albert w Szczytnie; 31.03 – 02.04 – Chrystus Król w Szczytnie; 04-06.04 – Wielbark; 07-09.04 – św. Krzyż w Szczytnie. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
  6. Od poniedziałku 7 marca rozpoczął się kurs przedmałżeński. Spotkania w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w parafii WNM Panny w Szczytnie. Przypominam, że odbycie kursu przedmałżeńskiego jest wymagane przepisami Prawa Kościelnego.
  7. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego – 8zł. Ukazał się także Numer Specjalny poświęcony Ojcu Pio w cenie 10zł. Zachęcam do dobrej lektury.
  8. Wizyta duszpasterska: Nowiny poniedziałek(od nr. 9 do nr. 25); środa(Siódmak);piątek(pozostałe rodziny w Nowinach)

19 marca – Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, Opiekun Pana Jezusa.

13.03.2022 2 Niedziela Wielkiego Postu

10.00 – † Henryk, † Aniela, † Józef Szumowscy