DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 września 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Od początku września modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W nurcie tej wrześniowej modlitwy, prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a ojczyzna nasza uniknęła okrucieństwa terroryzmu i wojny.
  2. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Najświętszej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki owoc wydaje ono w moim życiu – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. W naszej Archidiecezji Warmińskiej jest to dzień Uroczystości Najświętszej Mari Panny Gietrzwałdzkiej(146r objawień). Zamówiony jest autokar na uroczystości w Gietrzwałdzie, osoby chętne na wyjazd proszę o zgłaszanie się po mszy. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy pod tel. nr.
  3. Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, aby uczyć się Chrystusa, aby rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. Ona raz powiedziała Bogu „fiat” i wytrwała w nim do końca. Także na Jasnej Górze jak każdego roku gromadzą się rolnicy, harcerze, a także kombatanci. My również, zachwyceni Jej wzorem, postarajmy się tak pogłębiać naszą przyjaźń z Bogiem, żeby przetrwała wszystkie życiowe burze i wszelkie zakusy szatana na nasze dusze.
  4. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dziś zapraszam: Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary. Dziś po mszy spotkanie z dziećmi i rodzicami uczniów, którzy w tym roku przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Eucharystii – klasa 2 i 3 SP; i Sakramentu Bierzmowania – klasa 6;7 i 8 SP.
  5. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do dobrej lektury.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

03.09.2023 XXII Niedziela Zwykła

10.00 – † Aleksander Głażewski (12r)

10.00 – † Bronisław Pelak

 

10.09.2023 XXIII Niedziela Zwykła

10.00 – w pewnej intencji

10.00 – † Jan Dudziec, † Janina Pucińska