DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 września 2022

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do adoracji i zmiana tajemnic różańca świętego.
  3. Dziś po mszy poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klasy 1, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. W następną niedzielę spotkanie z uczniami klasy 6; 7; 8 w związku z przygotowaniem do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  4. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msza Święta tego dnia o godz. 17.00.
  5. Uroczystości diecezjalne uroczystości Najświętszej Maryi Panny Gietrzwałdzkiej w następną niedzielę w Gietrzwałdzie. Jest możliwość wyjazdu na te uroczystość autokarem, wyjazd przygotowuje parafia WNM Panny w Szczytnie. Zainteresowanych odsyłam do parafii w Szczytnie. Zgłoszenie tylko dzisiaj, koszt 50 zł.
  6. Rozpoczął się nowy rok szkolny, uczniowie powrócili do szkoły. Zapraszam uczniów i uczennice do włączenia się do służby liturgicznej, dzieci zapraszam do zapisów do scholii.
  7. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do dobrej lektury.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

04.09.2022 23 Zwykła; zielony

10.00 – + Aleksander Głażewski (11r)

10.00 – o wszelkie łaski, Boże błog. zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Karoliny i Daniela Lis z okazji 1r. zawarcia sak. małżeństwa

 

11.09.2022 24 Zwykła; zielony

10.00 – + Teresa Draba (3r)

10.00 – + Jan Dudziec; + Janina Pucińska