DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 czerwca 2022

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
  3. W czwartek, 23 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 23 czerwca. W czwartek też, przypada Dzień Ojca. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17.00 w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
  4. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 17.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
  6. W sobotę święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  7. Dziś zakończenie, po mszy, w naszej parafii uroczystości pierwszej komunii. W następną niedzielę po każdej mszy będzie przeprowadzona zbiórka na rehabilitację Rafała. Zbiórka internetowa – prośba osób starszych.
  8. Litania do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszam, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
  9. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a także numer specjalny poświęcony Cudom Eucharystycznym w cenie 12zł. Zachęcam do dobrej lektury.

 

W tym tygodniu patronują nam:

21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

19.06.2022 12 Niedziela Zwykła: rok „C”

8.00 – † Irena, † Zygmunt Sądej, † Kazimiera, † Henryk Krygier

8.00 – † Stanisław Prusik (10m)

12.00 – o zdrowie, Boże bło. i opiekę Matki Bożej w rodz. Kobus, Cegielskich i Brzózków

12.00 – w intencji wnuków: Kornela, Darii, Konrada, Marysi, Oliwii i Amelii, o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej

 

20.06.2022 Poniedziałek;

17.00 – †

 

21.06.2022 Wtorek; św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

17.00 –

 

22.06.2022 Środa;

8.00 –

 

23.06.2022 Czwartek; Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

17.00 –

 

24.06.2022 Piątek; Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

17.00 –

 

25.06.2022 Sobota; Święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

17.00 – † rodziców Karoliny i Eugeniusz Sokalskich; Agnieszki i Józefa Rekowskich; † rodzeństwo z obydwy rodzin

 

26.06.2022 13 Niedziela Zwykła: rok „C”

8.00 – † Julianna, † Marianna Erat, † Józefa, † Stanisław Krajewscy

8.00 – † Stefania, † Bolesław Dębscy

12.00 – o zdrowie, Boże bło. i opiekę Matki Bożej dla Ewy i Tadeusza Piórkowskich z okazji 30 r. sak. małżeństwa

12.00 – † Stanisława, † Marian Jezierscy, † Bronisława, † Franciszek Stolarczyk                                              (chrzest)