NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO17 kwietnia 2022

1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.
  2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.
  3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  4. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę przypada uroczystość św. Wojciecha, jest to dzień patronalny kościoła w Zabielach. Uroczysta msza o godz. 12.00. W liturgii jest on jednak przeniesiony na 26 kwietnia z racji ważności świąt.
  6. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie w sprawie sak. bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  7. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas.
  8. Do nabycia jest nowy świąteczny numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do dobrej lektury.
  9. Wizyta duszpasterska: środa rodziny w Szymankach; piątek rodziny w Sasku Wielkim. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii (proszę o wpłaty w kopertach podpisanych).

17.04.2022 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego; biały

9.00 – † Irena, † Józef, † Jan Dzierzyk

9.00 – o zdrowie, Boże błogosławieństwo, wszelkie łaski oraz opiekę Matki Bożej dla Radosława Ruszczyka

18.04.2022 Poniedziałek w oktawie Wielkanocy; biały