PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 lutego 2023

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 lutego 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
  2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
  3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 18.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!
  4. Odwiedziny duszpasterskie – kolęda w tym tygodniu: poniedziałek – Nowiny(przy głównej drodze do dużego domu); środa – Szymanki (prawa str.); w piątek – Szymanki (lewa str.); sobota – Ciemna Dąbrowa kolonie; Zabiele pozostałe numery; Szymanki kolonie.
  5. Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

 

W tym tygodniu patronują nam:

6 lutego – św. św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu, którzy zginęli za wiarę w Chrystusa w XVI wieku.

10 lutego – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Bogu.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

05.02.2023 5 Niedziela Zwykła

10.00 – † Bronisław Pelak, † Marianna, † Władysław Fąk

10.00 – † Jadwiga, † Wiesław Jabłońscy

 

12.02.2023 6 Niedziela Zwykła

10.00 – † Zofia Zapadka (1r)

10.00 – † Marianna Kucińska