PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2022

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
  2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic różańca świętego. Gorzkie żale o godz. 10.00.
  3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 17.30. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.
  4. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
  5. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszam do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. W tym dniu puszka na potrzeby misji. Na pomoc Ukrainie do puszki w naszej parafii zebraliśmy(niedziela – 2105zł; środa – 1469zł): 3674zł.
  6. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszam do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.
  7. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. Szczegółowy plan rekolekcji w naszym dekanacie zostanie podany w następną niedzielę. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
  8. Od poniedziałku 7 marca rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w parafii WNM Panny w Szczytnie. Przypominam, że odbycie kursu przedmałżeńskiego jest wymagane przepisami Prawa Kościelnego.
  9. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego, do tego numeru została dodana płyta z kolejnymi księgami Pisma Świętego. Cena numeru od nowego roku 8zł. Odbiór czasopisma w zakrystii.

 

W tym tygodniu patronują nam:

7 marca – wspomnienie św. Perpetuły i Felicyty męczennic z pierwszych wieków chrześcijaństwa.

 

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

6.03.2022 1 Niedziela Wielkiego Postu

10.00 – † Stanisław Pliszka (5r)

10.00 – † Jadwiga Deptuła (zam. Zofia i Stanisław Mośkiewicz)

 

11.03.2022 Piątek

17.30 – †

 

13.03.2022 2 Niedziela Wielkiego Postu

10.00 – † Henryk, † Aniela, † Józef Szumowscy

10.00 – † Marianna, † Stanisław Niksa