SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 14 maja 2023

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 14 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą dla ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
  2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej przez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w Niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu.
  3. Zaś we wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa.
  4. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając Jej synowskie: „Totus Tuus”.
  5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie po Mszy Świętej, gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  7. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do dobrej lektury.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

14.05.2023 6 Niedziela Wielkanocna

8.00 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Haliny i Ryszarda Krupińskich 50r sak. małżeństwa

8.00 – † Marianna Halina Foruś Parkita, † Stanisława, † Jan Pogorzelscy

 

11.30 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Zdzisława Kobus (ur. im.)

11.30 – † Helena, † Czesław Kołodziejczyk, † Stanisława, † Teofil Więckowscy

 

15.05.2023 Poniedziałek 6 tyg. Wielkanocy:

17.00 – † Henryk Skalski (7m) † Alicja Marzena Skalska(6m)

 

16.05.2023 Wtorek 6 tyg. Wielkanocy; Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski

17.00 – † Marianna Foruś (1r)

 

17.05 Środa 6 tyg. Wielkanocy

17.00 – Zdzisław Skrzypiec

 

18.05.2023 Czwartek 6 tyg. Wielkanocy

17.00 – † Zdzisław Skrzypiec

 

19.05.2023 Piątek 6 tyg. Wielkanocy

17.00 – † Regina, † Józef Gołębiewscy, † Gabriela Filipiak

 

20.05.2023 Sobota 6 tyg. Wielkanocy

17.00 – † Czesław, † Stefan Modzel

 

21.05.2023 Niedziela, Wniebowstąpienie Pańskie

8.00 – w pewnej intencji

8.00 – † Adam Książek (30 dzień)

 

11.30 – † Henryk Baliński

11.30 – Jadwiga Moszczyńska (zam. Anna Mówińska)