CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 18 grudnia 2022

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 18 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.
  2. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
  3. W kościele w Szymanach jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej we wtorek i czwartek przed mszą o godz. 16.00.
  4. W dni powszednie tego tygodnia w Szymanach, w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 6.30 ostatnie roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej o Najświętszej Maryi Pannie.
  5. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą, zwaną Pasterką o godz. 22.00 w kościele w Zabielach, i 24.00 w kościele w Szymanach. Pozostała Msza Święta w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 10.00. Intencje.
  6. W piątek odwiedziny chorych przed świętami od godz. 10.30. Proszę o zgłoszenia nowych chorych.
  7. Proszę o przygotowanie kościoła do świąt Maliniak i Nowojowiec.
  8. W zakrystii można zakupić opłatki na naszą wigilię domową oraz ostatnie świece Caritas (10 zł), i kalendarz na nowy rok( 5zł). Do nabycia jest także nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

18.12.2022 4 Niedziela Adwentu; fioletowy; rok A

10.00 – † Halina Lipka (28r)

 

24.12.2022 Sobota – WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO; biały

22.00 –

 

25.12.2022 Niedziela Narodzenia Pańskiego

10.00 – † Jan Kazimierz Niedźwiecki