NARODZENIE PAŃSKIE 25 grudnia 2022

NARODZENIE PAŃSKIE 25 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z wielką radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu… Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas.
  2. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą przede wszystkim z naszych serc.
  3. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. W drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego tradycyjnie czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Zaś we wtorek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. Janowy Prolog o Słowie, które stało się Ciałem, jest wyróżniającym się tekstem w bożonarodzeniowej liturgii słowa. A w środę, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania niewinnego, zwłaszcza nienarodzonego jeszcze życia. Zaś w piątek, 30 grudnia, w kalendarzu liturgicznym umieszczono święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.
  4. Podziękowanie dla członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Szyman, za pomoc w przygotowaniu kościoła do uroczystości pamiątki narodzenia Syna Bożego.
  5. W sobotę ostatni dzień starego roku, zapraszam na nabożeństwo dziękczynno błagalne po mszy o godz. 17.00.
  6. Do nabycia jest także nowy świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

26.12.2022 Poniedziałek: Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

8.00 – o zdrowie, Boże błog. opiekę Matki Bożej dla rodz. Olszewskich; dzieci i wnuków; oraz dziękczynna za szczęśliwe rozwiązanie dla synowej Anety

8.00 – o zdrowie, Boże błog. opiekę Matki Bożej dla Julii i Damiana Leśniewskich

 

11.30 – † Krystyna Rafałowicz (7r)

11.30 – † Janina, † Stefan Wdowiak

 

27.12.2022 Wtorek: Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty

8.00 – †

 

28.12.2022 Środa; święto Świętych Młodzianków, męczenników

8.00 –

 

29.12.2022 Czwartek: Piąty dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego

8.00 – † 

 

30.12.2022 Piątek: Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

8.00 – †

 

31.12.2022 Sobota: Siódmy dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego

17.00 – † Jarosław Zalewski, † z rodz. Kowalczyków i Zalewskich

 

01.01.2023 Niedziela: Święto świętej Bożej Rodzicielki Maryi

11.30 – † Kazimierz Wróblewski, † z rodz. Wróblewskich i Rutkowskich

11.30 – †