CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 stycznia 2022

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.
  2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msza Święta z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 9.00.
  3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych. Z naszej parafii na Siostry Kapucynki ze Szczytna.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: w piątek nie będzie odwiedzin chorych.
  5. Najbliższa niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic różańca świętego.
  6. W związku z wzrastającą liczbą zachorowań na Covid i rozpoczęcie nauczania zdalnego w szkole, wizyta duszpasterska rozpocznie się z poprawą sytuacji pandemicznej. Wszelkie sprawy związane z kancelarią, proszę uzgadniać telefonicznie.
  7. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Cena numeru od nowego roku 8zł. Odbiór czasopisma w zakrystii.

 

W tym tygodniu patronują nam:

31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

30.01.2022 4 Niedziela Zwykła: rok „C”

10.00 – o Boże błog. , wszelkie łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla rodz. Kucińskich i Burdyńskich

02.02.2022 Środa; Święto Ofiarowanie Pańskie

9.00 – †

06.02.2022 5 Niedziela Zwykła: rok „C”

10.00 – † Andrzej Chmielewski

10.00 – o Boże błog., wszelkie łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Eugenii Pietrzak z ok. 70 r. ur.