CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.
  2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msza Święta z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 11.00.
  3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych. Z naszej parafii na Siostry Kapucynki ze Szczytna.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: nie będzie odwiedzin chorych; w piątek możliwość sakramentu pokuty pół godziny przed mszą. W sobotę przypada wspomnienie św. Agaty, w tym dniu błogosławieństwo chleba
  5. Najbliższa niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do adoracji i zmiana tajemnic różańca świętego po Mszy Świętej o godz. 8.00.
  6. W związku z wzrastającą liczbą zachorowań na Covid i rozpoczęcie nauczania zdalnego w szkole, wizyta duszpasterska rozpocznie się z poprawą sytuacji pandemicznej. Wszelkie sprawy związane z kancelarią, proszę uzgadniać telefonicznie.
  7. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Cena numeru od nowego roku 8zł. Odbiór czasopisma w zakrystii.

 

W tym tygodniu patronują nam:

31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

30.01.2022 4 Niedziela Zwykła; rok „C”

8.00 – o zdrowie, Boże błogo. opiekę Matki Bożej dla Stefana Skrodzkiego (88r. ur.)

11.30 – † Barbara, † Bogusław Trojanowscy

 

  1. 01.2022 Poniedziałek; wsp. Św. Jana Bosko, kapłana

8.00 – †

 

01.02.2022 Wtorek

8.00 – †

 

02.02.2022 Środa; Święto Ofiarowanie Pańskie

11.00 – †

 

03.02.2022 Czwartek

17.00 – †

 

04.02.2022 Piątek

17.00 – †

 

05.02.2022 Sobota; wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

8.00 – †

 

06.02.2022 5 Niedziela Zwykła; rok „C”

8.00 – o zdrowie, Boże błogo. opiekę Matki Bożej dla członkiń Kół Różańcowych z Szyman, Nowin i Szymanek

11.30 – † Stanisław Grabowski

11.30 – † Józef Krupiński(19r), † Genowefa, † Zbigniew Krupińscy