DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 stycznia 2023

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Świętem Chrztu Pańskiego w ubiegłą niedzielę zakończył się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Następujące po tej niedzieli dni otwarły przed nam tak zwany okres zwykły – w ciągu roku, a dokładnie jego pierwszą część, która będzie trwała aż do wtorku przed Środą Popielcową. Stąd też zauważalna zmiana koloru szat liturgicznych na zielony.
  2. We wtorek, 17 stycznia, przypada Dzień Judaizmu. W ów dzień zachęcam do szczególnego pochylenia się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni i uczyć się od Abrahama, jak bezgranicznie zawierzyć Panu Bogu.
  3. Natomiast w środę, 18 stycznia, w całym Kościele powszechnym rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
  4. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w środę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Tak bardzo takiej jedności pragnie sam Pan Jezus. A często jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie Święte oraz cierpienia.
  5. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
  6. Przyszłą niedzielę z ustanowienia papieża Franciszka będziemy obchodzili jako Niedzielę Słowa Bożego. Papież w 2019 roku ustanowił Niedzielę Słowa Bożego po to, aby przez lekturę Pisma Świętego wierni jeszcze bardziej kształtowali swoją chrześcijańską postawę.
  7. W naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący: poniedziałek i wtorek – Wólka oraz Siódmak od Wólki do przejazdu; środa pozostała część Siódmaka; w piątek Maliniak i część Nowojowca; w sobotę pozostała część Nowojowca i Łysak.
  8. Do nabycia jest także nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

 

W tym tygodniu patronują nam:

17 stycznia – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pierwszy pustelnik, który po śmierci rodziców rozdał swój majątek ubogim, a sam udał się na pustynię, aby poświęcić się modlitwie i postom.

19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek.

21 stycznia – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

15.01.2023 2 Niedziela Zwykła

8.00 – † Marianna Foruś (8m)

8.00 – † Stanisława, † Kazimierz Antosiak, † z rodz. Antosiaków, † Jadwiga, † Bolesław, † Narcyz Cieślik, † z rodz.

11.30 – † Filip Piórkowski

11.30 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Stefana Skrockiego (89r. ur.)

 

16.01.2023 Poniedziałek

18.00 – †

 

17.01.2023 Wtorek: wspomnienie św. Antoniego, opata

18.00 – † Henryk Skalski (3m); † Alicja Marzena Skalska (2m)

 

18.01.2023 Środa

18.00 –

 

19.01.2023 Czwartek; wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

18.00 –

 

20.01.2023 Piątek

18.00 – †

 

21.01.2023 Sobota; wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

18.00 – †

 

22.01.2023 2 Niedziela Zwykła

8.00 – † Edyta Cymerys (4r)

8.00 – † Czesław (14r), † Bronisława, † Michał Lutostańscy, † Feliks, † Genowefa Mickiewicz, † Eugeniusz Lasota

11.30 – † Mirosław Lisiewicz (5m)

11.30 – † Wacław Kowalczyk (5r)