NARODZENIE PAŃSKIE 25 grudnia 2022

NARODZENIE PAŃSKIE 25 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z wielką radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu… Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas.
  2. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą przede wszystkim z naszych serc.
  3. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. W drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego tradycyjnie czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Zaś we wtorek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. Janowy Prolog o Słowie, które stało się Ciałem, jest wyróżniającym się tekstem w bożonarodzeniowej liturgii słowa. A w środę, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania niewinnego, zwłaszcza nienarodzonego jeszcze życia. Zaś w piątek, 30 grudnia, w kalendarzu liturgicznym umieszczono święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin. W sobotę ostatni dzień starego roku, nabożeństwo dziękczynno błagalne po mszy w Szymanach o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.
  4. Do nabycia jest także nowy świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”(15 zł).

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

25.12.2022 Niedziela Narodzenia Pańskiego

10.00 – † Mariusz Wałowski, † Franciszka, † Stanisław Kisiel, † Jan, † Regina Marchlińscy

 

26.12.2022 Poniedziałek: św. Szczepana, pierwszego męczennika

10.00 – dziękczynna i zdrowie dla Jadwigi i dla całej Rodziny

10.00 – † Jan Kazimierz Niedźwiecki

 

01.01.2023 Święto Bożej Rodzicielki

10.00 – † Zofia Skorupska

10.00 – † Jan Kazimierz Niedźwiecki( 1 greg)