DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 października 2022

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
  2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic Różańca Świętego.
  3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po mszy Szymanach. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu.
  4. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
  5. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
  6. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Zapraszam do wspólnej modlitwy Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.40 w Szymanach.
  7. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Możliwość sakramentu pokuty i pojednania od godz. 15.20. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 10.00.
  8. Za tydzień, kolejny raz przeżywać będziemy, Dzień Papieski – zbiórka na stypendia Dzieła Nowego Tysiąclecia.
  9. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do dobrej lektury.
  10. W następną niedzielę w naszej parafii będziemy gościć zespół; chór z Żabina. Będą nas wspierać w chwaleniu Boga poprzez śpiew. Od poniedziałku rozpocznie się Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych. Spotkania w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym przy parafii WNMP ul. Konopnickiej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

4 października – Święty Franciszek z Asyżu (1182-1226), założyciel zakonu franciszkańskiego, misjonarz, mistyk;

5 października – Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica, mistyczka, Apostołka Bożego Miłosierdzia.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

02.10.2022 27 Zwykła; zielony

10.00 – + Franciszek, + Helena, + Władysława, + Ryszard, + Eugeniusz, + Kazimierz, + Roman Szczepańscy

10.00 – + Jadwiga Deptuła, + Marianna Kucińska

 

07.10.2022 piątek; wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

15.30 – +

 

09.10.2022 28 Zwykła; zielony

10.00 – + Jan, + Cecylia Rygalscy, + Helena, + Paweł Rydelin, + Zofia Gerwatowska

10.00 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Ignacego Olender z okazji 1 r. chrztu