NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 4 czerwca 2023

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 4 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!
  2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
  3. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Msze Święte tego dnia według następującego porządku: Zabiele godz. 9.00; Szymany godz. 11.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej godz.11.00. Proszę o przygotowanie ołtarzy w czterech miejscach. 1 – p. Wesołowscy; 2 – p. Cieślik; 3 – p. Gołębiewskich; 4 – p. Kucińskich. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu ołtarzy sąsiadów. Bardzo proszę o włączenie się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszam do niesienia chorągwi, feretronów, dzieci do sypania kwiatów. Naszych strażaków o zabezpieczenie przejścia procesji.
  4. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po mszy odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwo, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie miłosierdzie Boże.
  5. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do dobrej lektury.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

04.06.2023 Niedziela Trójcy Świętej:

8.00 – † Julianna, † Marianna Erat, † Józefa, † Stanisław Krajewscy

8.00 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla członkiń Kół Różańcowych

 

11.30 – † Stanisław Grabowski (2r)

11.30 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Elżbiety z okazji 60 r. ur.

 

05.06.2023 Poniedziałek; wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika

17.00 – † Robert Płoski zam. rodz. Potasznik

 

06.06.2023 Wtorek;

12.30 – † Henryka Kuczyńska – pogrzebowa

17.00 – † Urszula Wróblewska (10m)

 

07.06 Środa;

17.00 – Jadwiga Moszczyńska (2m)

 

08.06.2023 Czwartek; Uroczystość Najświętszego Ciała i krwi Chrystusa

11.00 – † Teresa, † Eugeniusz, † Krzysztof Gołaszewscy, † z rodz.

11.00 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Adama i Teresy

 

09.06.2023 Piątek;

17.00 – † Robert Płoski zam. rodz. Zuberek

 

10.06.2023 Sobota;

8.00 – † Eugeniusz Dmochowski (2m)

 

11.06.2023 X Niedziela Zwykła

8.00 – † Tadeusz Kacprzak (2m)

8.00 – † Stefania, † Bolesław Dębscy

 

11.30 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Marii i Lecha Krygier z ok. 50 r. sak. małżeństwa

11.30 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla wnuków Antoniego, Stanisława, Ignacego, Franciszka i Jana