NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 4 czerwca 2023

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 4 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!
  2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
  3. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Msze Święte tego dnia według następującego porządku: Zabiele godz. 9.00; Szymany godz. 11.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy. Bardzo proszę o włączenie się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dzieci do sypania kwiatów.
  4. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Włączmy się w tą modlitwę, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie miłosierdzie Boże.
  5. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do dobrej lektury.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

04.06.2023 Niedziela Najświętszej Trójcy

10.00 – † Stefania, † Bolesław Sęder, † Henryk Szumowski

10.00 – † Zbigniew Łagowski (30 dzień)

 

08.06.2023 Czwartek; Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

9.00 – † Tadeusz, † Jarosław Głażewscy

9.00 – † Łukasz, † Antoni, † Jadwiga Deptuła, † Czesław, † Apolonia Parciak

9.00 – † Zofia Skorupska (10 m)

 

11.06.2023 X Niedziela Zwykła

10.00 – † Jan, † Franciszka Popiołek, † Bolesław, † Antonina, † Jerzy, † Stanisław, † Marian, † Bogusław Majewscy

10.00 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Ireneusza Dykty (70 r.ur.)