OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 lipca 2022 – SZYMANY

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
  2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
  3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
  4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.00.
  5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta o godz. 17.00. Spowiedź święta przed Mszą Świętą. Nie będzie odwiedzin chorych w tym miesiącu.
  6. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Msza Święta tego dnia o godz. 17.00.
  7. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca świętego po Mszy Świętej o godz. 8.00.
  8. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszam wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej. Twoja Intencja – Strona internetowa Warmińskich Pielgrzymek Pieszych (pielgrzymkawarminska.pl)
  9. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do dobrej lektury. Odpust!!!

 

W tym tygodniu patronują nam:

1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;

4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

31.07.2022 18 Niedziela Zwykła: rok „C”

8.00 – † Zofia, † Ryszard, † Iwona Orzechowscy, † Jan, † Leokadia Orzechowscy, † Józef, † Anna, † Stanisław Antczak

8.00 – za parafian

11.30 – † Andrzej Łosiewicz, † Stanisław, † Henryka Ostaszewscy, † Janina, † Bronisław Boksińscy, † Wiesław, † Teresa Kiełbiewscy, † Krystyna Malon, † Bożena, † Zdzisław Świderscy, † Tadeusz Saj

11.30 – † Wiesław Orzoł (4r)

 

01.08.2022 Poniedziałek; wspomnienie św. Jana Marii Liguori, biskupa i doktora Kościoła

17.00 –

 

02.08.2022 Wtorek

8.00 –

 

03.08.2022 Środa

8.00 –

 

04.08.2022 Czwartek; wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana

17.00 –

 

05.08.2022 Piątek;

17.00 – † Marianna, † Franciszek Szumowscy

 

06.08.2022 Sobota;

17.00 – † Irena, † Jan Mikulak, † z rodziny

 

07.08.2022 19 Niedziela Zwykła: rok „C”

8.00 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla członkiń Kół Róż. z Szyman, Nowin i Szymanek

8.00 – † Czesława Szymaniak (12m)

11.30 – † Andrzej, † Lucjan, † Mirosław, † Jan, † Marianna Łosiewicz, † Zdzisław Grabowski

11.30 – Paweł Krupiński (12r) † Teresa Krupińska (18r), † Marek, † Kazimierz, † Andrzej Krupińscy