OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 lipca 2022

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
  2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
  3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
  4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania w Szymanach o godz. 17.00.
  5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta w Szymanach o godz. 17.00. Spowiedź święta przed Mszą Świętą. Nie będzie odwiedzin chorych w tym miesiącu.
  6. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Msza Święta tego dnia w Szymanach o godz. 17.00.
  7. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic różańca świętego po Mszy Świętej o godz. 10.00.
  8. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszam wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej. Twoja Intencja – Strona internetowa Warmińskich Pielgrzymek Pieszych (pielgrzymkawarminska.pl)
  9. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do dobrej lektury.

1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;

4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.

31.07.2022 18 Niedziela Zwykła; zielony

10.00 – † Krystyna Głażewska (16r)

10.00 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Haliny Fraitak z okazji (70r ur.)

07.08.2022 19 Niedziela Zwykła; zielony

10.00 – † Irena, † Klemens, † Helena Kondraccy

10.00 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Anny i Janusza Skwiot z okazji 10 r. sak. małżeństwa