PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 7 maja 2023

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 7 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
  2. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich parafian gorąco zapraszam na Eucharystię tej uroczystości o godz. 17.00.
  3. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
  4. Przyszła niedziela, 14 maja, przykrywa święto Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.
  5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!
  6. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do dobrej lektury.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

07.05.2023 5 Niedziela Wielkanocna

8.00 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Janiny Pietrzak

8.00 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla członkiń Kół Różańcowych z Szyman, Nowin i Szymanek

 

11.30 – † Helena, † Mikołaj Bojarscy, † Anna, † Stanisław, † Henryk Jagiełło, † Witold Dominik

11.30 – † Stanisława, † Marian Jezierscy, † Bronisława, † Franciszek Stolarczyk

 

08.05.2023 Poniedziałek 5 tyg. Wielkanocy: uroczystość św. Stanisława, bp i męcz. Głównego patrona Polski

17.00 – † Jadwiga Moszczyńska (1m)

 

09.05.2023 Wtorek 5 tyg. Wielkanocy

17.00 – o zdrowie i szybki powrót do sił dla Romana Kucińskiego

 

10.05 Środa 5 tyg. Wielkanocy

17.00 – Zdzisław Skrzypiec

 

11.05.2023 Czwartek 5 tyg. Wielkanocy

17.00 – † Tadeusz Kacprzak (30 dzień)

 

12.05.2023 Piątek 5 tyg. Wielkanocy

17.00 – † Wiesław Grochocki (30 dzień)

 

13.05.2023 Sobota 5 tyg. Wielkanocy; N M Panny Fatimskiej

17.00 – † Stanisław Lipka (21r)

 

14.05.2023 6 Niedziela Wielkanocna

8.00 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Haliny i Ryszarda Krupińskich 50r sak. małżeństwa

8.00 – † Marianna Halina Foruś Parkita, † Stanisława, † Jan Pogorzelscy

 

11.30 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Zdzisława Kobus (ur. im.)

11.30 – Helena, † Czesław Kołodziejczyk, † Stanisława, † Teofil Więckowscy