PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 lipca 2022

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.
  2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).
  3. Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.
  4. W środę, 13 lipca, w parafii WNM Panny w Szczytnie, nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.
  5. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego. Zapraszam do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela.
  6. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do dobrej lektury.
  7. Wizyta duszpasterska: poniedziałek – Maliniak i Nowojowiec nr.1; 2; 4; 14; 29; Łysak; wtorek – Nowojowiec nr. 5; 6; 7; 9; 10; 11; 12; 13; 16; czwartek –kolonie Zabiel i Jesionowca.
  8. Zapowiedzi: zapowiedź 2: Kamil Klimczyk i Dominika Tarasiewicz – parafia tutejsza

 

W tym tygodniu patronują nam:

11 lipca – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;

12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;

13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;

15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

10.07.2022 15 Niedziela Zwykła; zielony

10.00 – † Eugeniusz (20r) † Jarosław, † Kacper, † Aniela Skorupscy, † Stanisława, † Szczepan, † Tomasz Topa

10.00 – † Jan, † Franciszka Popiołek, † Bolesław, † Antonina, † Stanisław, † Marian, † Jerzy, † Bogusław Majewscy

10.00 – w intencji p. Janka, jego rodziny, o zdrowie, opiekę Matki Bożej, siłę i wytrwanie

 

17.07.2022 16 Niedziela Zwykła; zielony

10.00 – † Halina Kazmierowić

10.00 – † Zbigniew, † Henryk Kostrzewa                                                                          chrzest