PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 lipca 2022

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.
  2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).
  3. Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.
  4. W środę, 13 lipca, w parafii WNM Panny w Szczytnie, nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.
  5. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego. Zapraszam do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela.
  6. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego z kolejną płytą Pisma Świętego. Zachęcam do dobrej lektury.
  7. Wizyta duszpasterska: poniedziałek – Maliniak i Nowojowiec; wtorek – Nowojowiec; czwartek –kolonie Zabiel i Jesionowca. ZAPOWIEDZI: zapowiedź 1: Jakub Orzoł, kawaler i Marta Ulatowska, panna; oboje parafia Szymany

 

W tym tygodniu patronują nam:

11 lipca – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;

12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;

13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;

15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

10.07.2022 15 Niedziela Zwykła: rok „C”

8.00 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Wiktorii Kijewskiej z okazji 18 r. ur.

8.00 – † Genowefa (7r.), † Józef, † Zbigniew Krupińscy

11.30 – † Czesław, † Helena, † Czesław (brat) Kołodziejczyk † Stanisława, † Teofil Więckowscy

11.30 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla rodziny Grabowskich

 

11.07.2022 Poniedziałek; Święty Benedykt

8.00 –

 

12.07.2022 Wtorek; Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu

8.00 –

 

13.07.2022 Środa; Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt

8.00 –

 

14.07.2022 Czwartek

8.00 –

 

15.07.2022 Piątek; Święty Bonawentura

17.00 – † Marianna Foruś (zam. córka Elżbieta z rodziną)

 

16.07.2022 Sobota; Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

17.00 – † Marianna Foruś (2m)

 

17.07.2022 16 Niedziela Zwykła: rok „C”

8.00 – Ryszard(9r), † Antonina, † Franciszek Gołębiewscy, † Marianna, † Piotr, † Jan Pisarscy

11.30 – † Lucyna Gadejkis zam. rodz. Sadowskich i Pniewskich

11.30 – † Filip Piórkowski