SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 lipca 2022

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.
  2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.
  3. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Z racji jutrzejszego wspomnienia dziś, po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców.
  4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
  5. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do dobrej lektury. Odpust!!!
  6. ZAPOWIEDZI: zapowiedź 3: Jakub Orzoł, kawaler i Marta Ulatowska, panna; oboje parafia Szymany

 

W tym tygodniu patronują nam:

25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

25 lipca – Święty Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;

29 lipca – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

24.07.2022 17 Niedziela Zwykła: rok „C”

8.00 – † Jerzy Pohulajewski

8.00 – † Stefan, † Czesława Modzel

11.30 – Janina Skalska (8r)

11.30 – † Antonina Pszczółkowska (14r), † Karol Malinkiewicz (6r)

 

25.07.2022 Poniedziałek

8.00 –

 

26.07.2022 Wtorek

8.00 –

 

27.07.2022 Środa

8.00 –

 

28.07.2022 Czwartek

8.00 –

 

29.07.2022 Piątek; Święto św. Marii Magdaleny

8.00 –

 

30.07.2022 Sobota;

16.00 – w intencji nowożeńców

 

31.07.2022 18 Niedziela Zwykła: rok „C”

8.00 – Zofia, † Ryszard, † Iwona Orzechowscy, † Jan, † Leokadia Orzechowscy, † Józef, † Anna, † Stanisław Antczak

 

11.30 – † Andrzej Łosiewicz, † Stanisław, † Henryka Ostaszewscy, † Janina, † Bronisław Boksińscy, † Wiesław, † Teresa Kiełbiewscy, † Krystyna Malon, † Bożena, † Zdzisław Świderscy, † Tadeusz Saj

11.30 – Wiesław Orzoł (4r)