SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 lipca 2022

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
  2. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.
  3. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.
  4. W przyszłą niedzielę, po każdej mszy w naszej parafii będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia pojazdów z racji święta św. Krzysztofa, patrona kierowców, które przypada 25 lipca.
  5. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do dobrej lektury.
  6. Wizyta duszpasterska: podsumowanie.
  7. Zapowiedzi: zapowiedź 3: Kamil Klimczyk i Dominika Tarasiewicz – parafia tutejsza

22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;

23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.

17.07.2022 16 Niedziela Zwykła; zielony

10.00 – † Halina Kazmierowić

10.00 – † Zbigniew, † Henryk Kostrzewa                                                                          chrzest

22.07.2022 Piątek; Święto św. Marii Magdaleny