SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 22 maja 2022

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 22 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
  2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
  3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
  4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00 w Szymanach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
  5. W piątek, 27 maja, po Mszy Świętej rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  6. Nabożeństwo majowe, zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela czy to przy kapliczkach czy w gronie rodziny.
  7. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  8. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do dobrej lektury.

 

W tym tygodniu patronują nam:

26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

22.05.2022 6 Niedziela Wielkanocy; biały

10.00 – † Maria Kalinowska

10.00 – † Tadeusz, † Jarosław Głażewscy

 

29.05.2022 Niedziela, Wniebowstąpienie Pańskie; biały

10.00 –Stefania, † Bolesław Sęder, † Henryk Szumowski

10.00 – za parafian