ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 5 czerwca 2022

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 5 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
  2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.
  3. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
  4. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
  5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszam, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
  6. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. W tym dniu przystąpi po raz pierwszy do komunii świętej kolejna grupa dzieci.
  7. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego z kolejną płytą z Pisma Świętego. Zachęcam do dobrej lektury. Nagłośnienie.

 

W tym tygodniu patronują nam:

8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;

11 czerwca – Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

05.06.2022 Niedziela Zesłania Ducha Świętego

8.00 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla członkiń Kół Różańcowych z Szyman, Nowin i Szymanek

8.00 – † Maria, † Tadeusz Mróz

 

11.30 – † Tadeusz, † Małgorzata Pietrzak

11.30 – † Czesława Szymaniak (10m)

 

06.06.2022 Poniedziałek; Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

17.00 – † Stanisław Grabowski (1r)

 

07.06.2022 Wtorek

17.00 – w pewnej intencji

 

08.06.2022 Środa; wspomnienie św. Jadwigi, Królowej

17.00 – w pewnej intencji

 

09.06.2022 Czwartek; św. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

17.00 – w pewnej intencji

 

10.06.2022 Piątek

17.00 – w pewnej intencji

 

11.06.2022 Sobota; wspomnienie św. Barnaby, apostoła

17.00 – † Antoni (21r), † Anastazja, † Stanisław Wilamowscy, † Eugeniusz Lisiewicz (3r), † Julianna, † Stanisław Opalach

 

12.06.2022 Niedziela Trójcy Świętej

8.00 – † Filip Piórkowski

12.00 – w intencji dzieci przystępujących po raz pierwszy do Komunii Świętej