TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 lipca 2023

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 lipca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!
  2. W poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła – Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
  3. W piątek 30 czerwca zmarł ks. Romuald Mężyński. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek 4 lipca mszą o godz. 17 w par. św. Brata Alberta w Szczytnie; w środę o godz. 11.00 (?) msza pogrzebowa pod przewodnictwem x. Biskupa. Prośba o nieprzynoszenie kwiatów a o modlitwę w jego intencji.
  4. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Przed mszą możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  6. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
  7. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do dobrej lektury

 

W tym tygodniu patronuje nam:

6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce (wspomnienie obowiązkowe).

8 lipca – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wysokiego poziomu wiedzy teologicznej i z daru prorokowania (wspomnienie obowiązkowe).

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

02.07.2023 XIII Niedziela Zwykła

8.00 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla członkiń Kół Różańcowych z Nowin, Szyman i Szymanek

8.00 – dziękczynno błagalna o dalsze błog. dla rodziny Filipowiczów i Walaszczyków

 

11.30 – † Zygmunt Krupa, † Teresa Gołaszewska, † z rodz. Gołaszewskich, Krupińskich, Brodzików

11.30 – † Wojciech Jastrzębski (4r)

 

03.07.2023 Poniedziałek; święto św. Tomasza, apostoła

8.00 – w pewnej intencji

 

04.07.2023 Wtorek

8.00 – †

 

05.07.2023 Środa

17.00 – † Henryka Kuczyńska (30 dzień)

 

06.07.2023 Czwartek; wsp. bł Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

17.00 – † Urszula Wróblewska (11m)

 

07.07.2023 Piątek;

17.00 – † Eugeniusz Dmochowski (3m)

 

08.07.2023 Sobota; wsp. św. Jana z Dukli, prezbitera

16.00 – ślub Alicja i Łukasz

17.00 – † Jadwiga Moszczyńska (3m)

 

09.07.2023 XIV Niedziela Zwykła

8.00 – † Janina Skalska (9r), † Krzysztof Skalski (4r)

8.00 –

 

11.30 – † Anna, † Stanisław, † Marek Matłoch, † Józefa, † Wacław Góreccy

11.30 – dziękczynno błagalna o zdrowie i dalsze błog. dla rodziny Grabowskich