DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 czerwca 2023

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  2. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W czwartkową uroczystość w naszym kościele Msza Święta o godz. 9.30. Zaś złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
  4. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej przed Mszą Świętą. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
  5. Bardzo dziękuję rodzicom i dzieciom za obecność na mszy świętej na zakończenie roku szkolnego. Widać wielką troskę w rodzinach o dobre wychowanie w wierze swoich dzieci, do którego rodzice zobowiązali się podczas udzielanego im sakramentu chrztu.
  6. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do dobrej lektury

 

W tym tygodniu patronuje nam:

Środa, 28 czerwca – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, Ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

25.06.2023 XII Niedziela Zwykła

10.00 – † Zofia Dykty (6m)

10.00 – † Jan Niedźwiecki (1r)

 

02.07.2023 XIII Niedziela Zwykła

10.00 – † Zofia Skorupska (11m)

10.00 – † Marek Dęby (2r)