DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 czerwca 2023

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  2. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W czwartkową uroczystość w naszym kościele Msza Święta o godz. 11.00. Zaś złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
  4. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej przed Mszą Świętą. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
  5. Bardzo dziękuję rodzicom i dzieciom za obecność na mszy świętej na zakończenie roku szkolnego. Widać wielką troskę w rodzinach o dobre wychowanie w wierze swoich dzieci, do którego rodzice zobowiązali się podczas udzielanego im sakramentu chrztu.
  6. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do dobrej lektury

 

W tym tygodniu patronuje nam:

Środa, 28 czerwca – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, Ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

 

Intencje i godziny Mszy świętych w tym tygodniu:

 

25.06.2023 XII Niedziela Zwykła

8.00 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Ewy i Tadeusza z okazji rocz. sak. małż. i imienin

8.00 – † Karolina, † Eugeniusz Sokalscy, † Agnieszka, † Józef Rekowscy, † rodz. z obydwu stron

 

11.30 – † Stanisław Krysik, † Danuta Krysik, † z rodz. Krysików i Niewiarowskich

11.30 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Julii i Lilianny

 

26.06.2023 Poniedziałek;

Bez mszy

 

27.06.2023 Wtorek;

Bez mszy

 

28.06 Środa; wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika

Bez mszy

 

29.06.2023 Czwartek

11.00 – † Robert Płoski( 30 dzień po pogrzebie)

 

30.06.2023 Piątek;

Bez mszy

 

01.07.2023 Sobota

17.00 – † Jan Śnierzyński

 

02.07.2023 XIII Niedziela Zwykła

8.00 – o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla członkiń Kół Różańcowych z Nowin, Szyman i Szymanek

8.00 – dziękczynno błagalna o dalsze błog. dla rodziny Filipowiczów i Walaszczyków

 

11.30 – † Zygmunt Krupa, † Teresa Gołaszewska, † z rodz. Gołaszewskich, Krupińskich, Brodzików

11.30 –